• +90 505 099 99 42

Sirketimiz; temizlik ve hijyen uygulamasini ögrenci sagliginin vazgeçilmez unsuru olarak görür ve temizlik konusunda asla ödün vermez. Her hususta daima mükemmelligi arzulayan Yacan Kiz Ögrenci Yurdu özellikle temizlik, hijyen ve sanitasyon konularinda oldukça hassas davranarak kabul görmüs ulusal ve uluslararasi yönetim sistemi normlarini eksiksiz ve hatasiz uygular. Bu konuda da oldukça basarili, öncü ve örnek alinan bir kurulustur.

Bu çerçevede;

  • Tüm odalar, banyolar, tuvaletler ve yurdumuzun her bölümü, kisacasi tüm yurt binamizda her türlü donanimlar istisnasiz her gün ev temizligi niteliginde itinali bir sekilde temizlenir.
  • Odalara ve dairelere ayakkabi ile girilmesi kesinlikte yasaktir.
  • Yurdumuz profesyonel ilaçlama firmalari tarafindan itinali ve düzenli olarak dezenfekte edilir ve ilaçlanir.
  • Modern ve gelismis teknolojileri kullanarak; ham madde tedarikinden nihai ürün tüketimine kadarki tüm proses ve etkenler kontrol altina alinir ve ürün gida güvenligi zinciri saglanir. Bundan dolayi; yurdumuzun kantininde ve yemekhanesinde kullanilan tüm gida ürünleri taninmis ve kabul görmüs toptan sirketlerinden  tedarik edilir. Böylece tedarikçilerimizin de ürün güvenligine katki saglamasina deger verilir.
  • Tedarik edilen ürünlerin markasina, kalitesine, kapali ambalajli olmasina, son kullanma tarihlerine ve sertifikali olmasina özen gösterilir.
  • Yurdumuza giren tüm gida ürünleri detayli kontrol edilir ve kesinlikle ürünün markasini, özelliklerini, son kullanma tarihini belirten kapali ambalajli ürünler haricinde (yani  özellikle açik ürünler vb.) hiçbir gida ürünü tarafimizdan kabul görmez ve kullanilmaz.
  • Yurdumuza giren tüm gida ürünlerinin ön dezenfektan islemleri tamamlandiktan sonra tüketim asamasina kadar hijyen sartlarin en üst düzeyde oldugunu belirtmekteyiz.
  •  Kahvaltilik gruplarimiz kapali ambalajlidir. Böylece ögrencilerimize daha saglikli, hijyenik, kaliteli ve gönül rahatligi ile tüketebilecegi ürünler sunuyoruz.
  • Yemekhanemizde kahvaltilar ve yemekler herkesin görebilecegi ve kontrol edebilecegi bir alanda hazirlanmakta olup, kesinlikle kapali ve gizli bir bölümde islem görmüyor.  Yemekhanemiz her ögrencinin yapilan islemleri ve hijyen durumunu görecek ve inceleyecek durumdadir.
  • Hijyenin ve insan sagliginin vazgeçilmez parçasinin egitim oldugunu kabul ederek; tüm çalisanlarimizin kisisel ve mesleki egitimine önem veririz. Düzenli olarak profesyonel egitim almalarini saglayip çalisan personelimizin niteligini sürekli gelistirmeyi amaçlariz. Dolayisiyla tüm personelimiz hijyen, insan sagligi ve gida kalitesi egitimi  almistir ve bu  degerlere uymak, bu degerleri uygulamaya zorunlu oldugu gibi ögrencilerimizi de bu konuda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek ile görevlidir.