• +90 505 099 99 42

1931 yilinda Konya’da dogan Yacan Kiz Ögrenci Yurdu kurucusu Vahit YACAN, evli ve üç çocuk babasidir. 1961 yilindan itibaren Almanya’da konfeksiyon, dis ticaret ve danismanlik, gida, toptancilik, otel isletmeciligi alaninda çalismalarini sürdürerek halen Almanya’da ikamet etmektedir. Çesitli sektörlerde çaliskan, dürüst ve arastirmaci vizyonuyla önemli basarilara imza atmistir.

Kurucumuz gençliginden süregelen memleketine degisik alanlarda hizmet verme düsüncesiyle projeler üretmistir. Onu en çok ilgilendiren sistemdeki egitim, egitim sorunlari ve egitim alanina yapilan kisitli yatirimlar olmustur. Bu amaçla 1997 yilinda Yüksek Ögrenimin en büyük sorunlarindan biri olan barinma alanina yönelmis, Yacan Kiz Ögrenci Yurdu’nu insa etmis, ayni yil faaliyete geçirmistir. Bu yildan itibaren yurdumuz hizmetlerini güvenli, basarili, istikrarli bir sekilde sürdürmektedir.

Her zaman ilklere imza atan kurucumuz; 2004 yilinda yeni bir ilke daha imza atarak Yacan Stüdyo Daireleri’ni hizmete sunmustur. Bu yeni kurulus, Alman mimarlar tarafindan proje çizimi yapilan özel daireler olup, özellikle Tip Fakültesi ögrencilerine hitap edecek niteliktedir.